ثبت برند

در مرکز ثبت برند وخرید و فروش ایران برند میتوانید سفارش ثبت برند و ثبت علامت تجاری خود را در چند ثانیه ثبت کرده و به نوعی در کسری از ثانیه برند و علائم تجاری مورد نظرتان را با هزینه ثبت برند خیلی پایین از از سایر شرکت ها و سایت ها ثبت نمایید.

ایران برند

مرکز ایران برند فعالیت خود را از سال 1389 و با درک نیاز به وجود یک سایت رابط در اینترنت برای خرید و فروش دامنه و برند های فارسی زبان ایجاد شد . فلسفه اولیه این شرکت کوچک ماندن بوده است و سعی کرده ایم اکثر فعالیتمان را در بستر آی تی و اینترنت جلو ببریم.

در حال حاضر با گذشت چندین سال از عمر ایران برند خدمات بسیار گسترده تری از روز اول را میتوانیم در بستر آی تی یا حضوری به مشتریان و کاربرانمان ارائه کنیم.

خدمات ما:

عمده ترین خدمات م در مرکز ثبت , خرید و فروش برند ایران به شرح زیر میباشند.

ثبت علائم تجاری

رابط کاربری برای ثبت یا خرید و فروش برند

رابط کاربری برای ارزشگذاری برند و علامت تجاری

ارزشگذاری شرکت ها

وکالت در امور نقض , ابطال و... مرتبط با برند ها و نام های تجاری

ثبت برند

آشنایی با برند و مزایای ثبت برند برای فرد حقیقی یا حقوقی که به دنبال حضور در تجارت  می باشد. در دنیای امروز، همه ما با برند و یا علامت تجاری آشنایی داریم. به طور کلی برند به نام تجاری گفته می شود که کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط یک بنگاه را از کالاها یا خدمات سایر بنگاه ها متمایز و جدا می سازد. 
این نام میتواند به صورت فارسی یا فینگلیش ( فارسی و انگلیسی ) ثبت شود. تولید کنندگان و یا وارد کنندگان کالاها می توانند نام مورد تقاضای خود را منحصرا به نام شرکت و یا به نام شخص حقیقی ثبت نمایند و این نام را بر روی کالای مشخصی درج نمایند .

شرایط ثبت برند

هر شرکت میتواند علائم تجاری مختلفی داشته باشد. برند بسته به نوع حوزه فعالیت هر شرکتی در طبقات خاصی قابل ثبت است . به طور مثال برند باراد در طبقه ی پشتی های طبی ثبت شده است اما قابلیت ثبت در طبقه ی مواد غذایی را دارد.
طبق قانون ثبت علائم تجاری پس از ثبت برند شرکت شما نسبت به برند خود حق انحصاری پیدا میکند و به موجب آن شما میتوانید از شخصی که از علامت شما سو استفاده کرده است شکایت کنید و پیگیری فانونی به عمل آورید. برای مثال شخصی که نام تجاری آن مشابه یا عین نام تجاری شما باشد متخلف محسوب می شود و شما می توانید جهت جلوگیری از آن برآیید.

ثبت برند و نام تجاری بین المللی

نام تجاری یا همان برند با ثبت در سطح بین المللی می تواند باعث پیشرفت کارخانه (تولید کننده ) شود و در حوزه بین المللی نیز جایگاهی ویژه برای خود داشته باشد . بهترین روش برای اینکه بتوان یک برند مناسب در سطح ملی یا بین المللی داشت این است که در وحله اول کیفیت را بالا برد و در مرحله بعدی تبلیغات گسترده داشت . و اینکه بتوانیم بازار مصرف را بشناسیم و نیازهای مصرف کنندگان را بدانیم سپس بتوان جایگاه خود را در بین مصرف کنندگان خاص خود پیدا کرد . این خود به خود مشتریان وفادار را ایجاد می کند و این به نوبه خود یک تبلیغ بدون هزینه میباشد .

برند خوب چه برندی است

یک برند خوب دارای ویژگی هایی است که ما در این مقاله آن ها را برای شما شرح می دهیم :
- شرکت‌ها را قادر می‌سازد محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.
- یک نام تجاری خوب باید بتواند پیام محصول را به مصرف کننده برساند.
- باعث افزایش فروش شود و وجهه و شهرت شرکت ها را افزایش دهد
- تلفظ آن ساده و روان باشد .
- به خاطر سپردن آن آسان باشد .
- توجه مصرف کننده را به خود جلب کند .
- مزایای استفاده از محصول را در خود داشته باشد .
- موقعیت محصول را درمیان محصولات رقیب مشخص سازد .

مهمترین شاخصه و مزیت ثبت برند

به خاطر داشته باشید یک  برند ثبت شده و نام تجاری نام کامل کسب و کار شما است و هویت شرکت شما را معرفی میکند پس تضمین می‌کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند و به عبارتی شرکت های رقیب نمی توانند از برند شما یا برندی که شباهت زیادی با برند شما دارد(به اندازه ای که موجب گمراهی مشتریان میشود) استفاده کنند. پس بهتر است هرچه زود تر در جهت ثبت برند آن اقدام نمایید .

مراحل ثبت برند

در مرحله ی اول ثبت برند فرد متقاضی باید بداند تسلیم اظهارنامه علامت تجاری تنها از طریق تکمیل فایل الکترونیکی(اظهارنامه الکترونیکی) امکان پذیر می باشد. متقاضی ثبت برند باید قبل از پر نمودن اظهار نامه الکترونیکی ثبت علامت، مدارک خود را تکمیل نماید.

مدارک مورد نیاز برای برند

مدارک اشخاص حقیقی برای ثبت برند

•    کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
•    مجوز فعالیت در رشته مربوطه (اعم از جواز کسب، جواز تاسیس از صنایع، پروانه بهره برداری و...)
•    کارت بازرگانی (ارائه کارت بازرگانی برای متقاضیانی که در علامت تجاری خود از حروف لاتین استفاده می کنند و همچنین برای متقاضیانی که صادرات دارند، الزامی می باشد)
•    مدارک نماینده قانونی ]درصورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ...) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد[
•    نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی (ابعاد 6 × 6 سانتی متر) (درصورت سه بعدی بودن علامت درخواستی، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دوبعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و درمجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.)
•    استفاده از حق تقدم: درصورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج ازکشوراز مزایای حق تقدم (حداکثر6ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15روز از آن تاریخ تسلیم کنند.

اشخاص حقوقی و مدارک لازم برای ثبت برند

آگهی تاسیس شرکت
•    آخرین آگهی تغییرات شرکت
•    کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبین امضاء
•    مجوز فعالیت در رشته مربوطه (اعم از جواز کسب، جواز تاسیس از صنایع، پروانه بهره برداری و...)
•    کارت بازرگانی (ارائه کارت بازرگانی برای متقاضیانی که در نام تجاری خود از حروف لاتین استفاده می کنند و همچنین برای متقاضیانی که صادرات دارند، الزامی می باشد)
•    مدارک نماینده قانونی (درصورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ...) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد)
•    نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی (ابعاد 6 × 6 سانتی متر) (درصورت سه بعدی بودن علامت درخواستی، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دوبعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و درمجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.)

حق تقدم ثبت برند در سطح ملی و بین المللی

   استفاده از حق تقدم ثبت برند در سطح ملی یا بین المللیدرصورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج ازکشوراز مزایای حق تقدم (حداکثر6ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15روز از آن تاریخ تسلیم کنند.
متقاضی پس از جمع آوری مدارک مورد نیاز و مراجعه به وب سایت اداره مالکیت صنعتی،اداره ثبت علائم تجاری، از طریق گزینه ثبت اظهارنامه علامت تجاری اقدام به تکمیل اظهارنامه به صورت گام به گام نماید.
در زمان پر نمودن اطلاعات اظهارنامه، وارد نمودن اطلاعات اعم از شماره تلفن همراه، ثابت و آدرس ایمیل به صورت دقیق و صحیح جهت پیگیری پرونده پس از دریافت شماره اظهارنامه الزامی می باشد.
پس از وارد نمودن اطلاعات نوبت به بارگذاری ضمائم اظهارنامه می رسد که در این مرحله تصویر تمامی مدارک متقاضی به همراه مجوزها و تصویر علامت به ترتیب بارگذاری می گردد.

ثبت برند اینترنتی

در ثبت اینترنتی برند پس از انجام مرحله قبل، متقاضی با انتخاب گزینه بازگشت به فرآیند از مرحله بارگذاری ضمائم خارج شده و به صفحه بازبینی اطلاعات وارد می شود. در این قسمت متقاضی باید تمامی اطلاعات و ضمائم بارگذاری شده را به دقت مورد بازبینی قرار داده و از درستی و صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل نماید.
پس از تایید اطلاعات (باید دقت شود با تایید اطلاعات و پرداخت هزینه ها، امکان انجام هیچگونه اصلاحاتی بر روی پرونده وجود نخواهد داشت)، فرآیند وارد مرحله واریز هزینه های ثبت اظهارنامه می گردد و متقاضی به درگاه اینترنتی بانک متصل شده و با وارد نمودن اطلاعات کارت بانک خود اقدام به واریز هزینه می نماید.
پس از واریز هزینه شماره اظهارنامه به متقاضی ارائه می گردد.
با واریز هزینه اظهارنامه پرونده در نوبت کارتابل کارشناسی قرار گرفته تا بررسی های اولیه در خصوص مدارک و ضمائم صورت گیرد.

ثبت آنلاین و اینترنتی اظهارنامه

در زمان بررسی و ثبت آنلاین و اینترنتی اظهارنامه، کارشناس در صورت وجود نقص در مدارک مراتب را از طریق ابلاغیه ای به مالک علامت اعلام می نماید. (متقاضی موظف است حداکثر ظرف مدت 30 روز از تاریخ ابلاغ موارد نقص را برطرف نماید، در غیر اینصورت اظهارنامه باطل خواهد شد.)
در صورت کامل بودن مدارک، چنانچه برای نام و یا علامت درخواستی سوابقی وجود نداشته باشد، آگهی تقاضای ثبت برای نام و یا علامت درخواستی، جهت درج در روزنامه رسمی صادر نموده تا چنانچه ادعایی نسبت به علامت درخواستی وجود ندارد مراحل مربوط به ثبت رسمی علامت صورت گیرد.
در صورتی که ادعایی نسبت به علامت مورد تقاضا وجود نداشته باشد، آگهی ثبت علامت رسمی که حاوی مشخصات مالکین علامت و شماره ثبت رسمی می باشد، جهت درج در روزنامه رسمی و انتشار برای عموم، صادر می گردد.
پس از انتشار آگهی رسمی، متقاضی یا نماینده قانونی وی می تواند با مراجعه به اداره ثبت علائم تجاری، نسبت به دریافت گواهینامه ثبت علامت تجاری اقدام نماید

ثبت علامت تجاری

علامت تجاری و فرایند ثبت آن همواره مورد سئوال فعالان اقتصادی و مدیران کسب و کار ها بوده است . مرکز تخصصی ثبت علائم تجاری آتین با داشتن تیم های متخصص و حقوق دانان مجرب در کلیه مراحل ثبت علامت تجاری , ابطال , انتقال , دعوای نقض و… در کنار شماست .

ثبت برند

علاوه بر این ما سعی داریم در وبسایت خود کلیه قوانین حقوقی مرتبط با ثبت علامت تجاری در قالب مقالات متعدد برای شما منتشر کنیم . همچنین اکثر مقالات و مرجع آنها بصورت فایل پی دی اف قابل دانلود میباشد.

مراحل ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری (برند) در اداره مالکیت صنعتی

مرکز ثبت علائم تجاری در تهران به نشانی خیابان قائم مقام فراهانی – پایین تر از شهید بهشتی – کوچه میرزا حسنی پلاک ۳ امکان پذیر است .

ثبت علامت تجاری(برند) مانند ثبت اختراع مستلزم دقت و آگاهی بالایی است

و فرد متقاضی باید با نحوه انتخاب نام تجاری مناسب با نوع فعالیت شرکت یا سازمان خود، روش صحیح تکمیل اظهارنامه علامت و همچنین انتخاب طبقات کالا و محصولات مورد نیاز خود آشنایی کامل داشته باشد.

اطلاع از مراحل و هزینه های ثبت علامت تجاری

افراد بسیاری بدون اطلاع از مراحل ثبت علامت تجاری، خود نسبت به انجام فرآیند آن اقدام می نمایند و پس از گذراندن مراحل ابتدایی چه در زمان پر نمودن اظهارنامه و چه در زمان بررسی های اولیه در اداره ثبت علامت با مشکلاتی مواجه می شوند که بر طرف نمودن و رفع این مشکلات در گام اول نیازمند کسب دانش و بالا بردن سطح آگاهی نسبت به روند ثبت علائم تجاری می باشد.

مرحله اول ثبت علامت تجاری

در مرحله ی اول فرد متقاضی باید بداند تسلیم اظهارنامه علامت تجاری تنها از طریق تکمیل فایل الکترونیکی(اظهارنامه الکترونیکی) به آدرس http://ip.ssaa.ir/BSigns/Steps.aspx امکان پذیر می باشد.
متقاضی باید قبل از پر نمودن اظهار نامه الکترونیکی ثبت علامت، مدارک خود را تکمیل نماید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری(برند)

مدارک لازم جهت ثبت برند و علامت تجاری برای اشخاص حقیقی

اشخاص حقیقی:
• کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
• مجوز فعالیت در رشته مربوطه (اعم از جواز کسب، جواز تاسیس از صنایع، پروانه بهره برداری و…)
• کارت بازرگانی (ارائه کارت بازرگانی برای متقاضیانی که در نام تجاری خود از حروف لاتین استفاده می کنند و همچنین برای متقاضیانی که صادرات دارند، الزامی می باشد)
• مدارک نماینده قانونی (درصورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد)
• نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی (ابعاد ۶ × ۶ سانتی متر) (درصورت سه بعدی بودن علامت درخواستی، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دوبعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و درمجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.)
• استفاده از حق تقدم: درصورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج ازکشوراز مزایای حق تقدم (حداکثر۶ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵روز از آن تاریخ تسلیم کنند.

مدارک ثبت علامت تجاری برای اشخاص حقوقی

• آگهی تاسیس شرکت
• آخرین آگهی تغییرات شرکت
• کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبین امضاء
• مجوز فعالیت در رشته مربوطه (اعم از جواز کسب، جواز تاسیس از صنایع، پروانه بهره برداری و…)
• کارت بازرگانی (ارائه کارت بازرگانی برای متقاضیانی که در نام تجاری خود از حروف لاتین استفاده می کنند و همچنین برای متقاضیانی که صادرات دارند، الزامی می باشد)
• مدارک نماینده قانونی (درصورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد)
• نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی (ابعاد ۶ × ۶ سانتی متر) (درصورت سه بعدی بودن علامت درخواستی، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دوبعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و درمجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.)
• استفاده از حق تقدم: درصورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج ازکشوراز مزایای حق تقدم (حداکثر۶ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵روز از آن تاریخ تسلیم کنند.

هزینه ثبت علامت تجاری

متقاضی ثبت علامت تجاری  پس از جمع آوری مدارک مورد نیاز و مراجعه به وب سایت ایران برند یا اداره مالکیت صنعتی،اداره ثبت علائم تجاری، از طریق گزینه ثبت اظهارنامه علامت تجاری اقدام به تکمیل اظهارنامه به صورت گام به گام نماید.در زمان پر نمودن اطلاعات اظهارنامه، وارد نمودن اطلاعات اعم از شماره تلفن همراه، ثابت و آدرس ایمیل به صورت دقیق و صحیح جهت پیگیری پرونده پس از دریافت شماره اظهارنامه الزامی می باشد.پس از وارد نمودن اطلاعات نوبت به بارگذاری ضمائم اظهارنامه می رسد که در این مرحله تصویر تمامی مدارک متقاضی به همراه مجوزها و تصویر علامت به ترتیب بارگذاری می گردد.پس از انجام مرحله قبل، متقاضی با انتخاب گزینه بازگشت به فرآیند از مرحله بارگذاری ضمائم خارج شده و به صفحه بازبینی اطلاعات وارد می شود. در این قسمت متقاضی باید تمامی اطلاعات و ضمائم بارگذاری شده را به دقت مورد بازبینی قرار داده و از درستی و صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل نماید.

پرداخت هزینه های ثبت برند و علامت تجاری

پس از تایید اطلاعات (باید دقت شود با تایید اطلاعات و پرداخت هزینه ها، امکان انجام هیچگونه اصلاحاتی بر روی پرونده وجود نخواهد داشت)، فرآیند وارد مرحله واریز هزینه های ثبت اظهارنامه می گرددد و متقاضی به درگاه اینترنتی بانک متصل شده و با وارد نمودن اطلاعات کارت بانک خود اقدام به واریز هزینه می نماید.

هزینه اظهارنامه ثبت علامت تجاری

پس از واریز هزینه ثبت علامت تجاری شماره اظهارنامه به متقاضی ارائه می گردد.

با واریز هزینه اظهارنامه پرونده در نوبت کارتابل کارشناسی قرار گرفته تا بررسی های اولیه در خصوص مدارک و ضمائم صورت گیرد.
در زمان بررسی اظهارنامه، کارشناس در صورت وجود نقص در مدارک مراتب را از طریق ابلاغیه ای به مالک علامت اعلام می نماید. (متقاضی موظف است حداکثر ظرف مدت ۳۰ روز از تاریخ ابلاغ موارد نقص را برطرف نماید، در غیر اینصورت اظهارنامه باطل خواهد شد.)
در صورت کامل بودن مدارک، چنانچه برای نام و یا علامت درخواستی سوابقی وجود نداشته باشد، آگهی تقاضای ثبت برای نام و یا علامت درخواستی، جهت درج در روزنامه رسمی صادر نموده تا چنانچه ادعایی نسبت به علامت درخواستی وجود ندارد مراحل مربوط به ثبت رسمی علامت صورت گیرد.

هزینه انتشار ثبت علامت تجاری

در صورتی که ادعایی نسبت به علامت مورد تقاضا وجود نداشته باشد، آگهی ثبت علامت رسمی که حاوی مشخصات مالکین علامت و شماره ثبت رسمی می باشد، جهت درج در روزنامه رسمی و انتشار برای عموم، صادر می گردد.
پس از انتشار آگهی رسمی، متقاضی یا نماینده قانونی وی می تواند با مراجعه به اداره ثبت علائم تجاری، نسبت به دریافت گواهینامه ثبت علامت تجاری اقدام نماید.

کمترین هزینه ثبت برند و علائم تجاری را از ایران برند بخواهید.

ثبت علامت تجاری

 مقالات کاربردی و راهنما

مراحل و هزینه های ثبت علامت تجاری – مقالات مرتبط

علامت تجاری ثبت شده  و عدم استفاده از آن

 • طرح نشان و علامت تجاری

 • نوع استفاده از علامت تجاری ثبت شده

 • بهره کشی از علامت تجاری ثبت شده

 • ثبت نشان و علامت تجاری و تغییر مالکیت آن

  انواع علامت تجاری قابل ثبت

 استعلام ثبت برند

جستجوی و استعلام برند و علامت تجاری

قبل ثبت اظهارنامه علامت در اداره علائم تجاری جستجوی علامت صورت می گیرد تا معلوم شود آیا علامت مورد نظر یا علامت های مشابه آن در طبقات مورد نظر متقاضی سابقه ثبت داشته یا خیر و در صورت عدم سابقه اقدام به ثبت آن گردد تا رد اظهارنامه از سوی کارشناسان علامت در اداره مالکیت صنعتی موجب صرف هزینه و اتلاف وقت متقاضی نشود.

سامانه رسمی ثبت برند

پایگاهی که به طور رسمی بتوان علامت تجاری را در آن جستجو نمود وجود ندارد اما با توجه به اینکه آگهی ثبت هر علامت تجاری باید در روزنامه رسمی منتشر شوند لذا نشانی وب سایت روزنامه رسمی برای جستجوی علامت از سال 1382 تاکنون در آدرس http://www.rrk.ir/News/NewsList.aspx   و سایت اداره مالکیت صنعتی با آدرس http://ip.ssaa.ir/BSigns/search.aspx   در دسترس قرار داده می شود.

مزایای ثبت برند و علائم تجاری

توجه داشته باشید که : ثبت علامت تجاری یا ثبت برند از طریق حصول اطمینان از حقوق انحصاری برای شناختن کالاها و خدمات یا اجازه دادن به دیگران مبنی بر استفاده از آن در صورت پرداخت هزینه، صاحب اثر را محافظت می‌کند .

مدت زمان اعتبار برند ثبت شده

مدت زمان این ثبت برند , ثبت لوگو محدود است ولی آرم تجاری قابلیت تمدید شدن نامحدود , به واسطه پرداخت هزینه های مربوطه را خواهد داشت .

محافظت از برند ثبت شده

با ثبت برند امکان محافظت آرم تجاری توسط مراجع قانونی که در اکثر نظام‌ها اجازه متوقف کردن تخلف در این زمینه را دارند،را دارید .

سود اقتصادی ثبت برند

ثبت برند و علائم تجاری با رسمیت بخشیدن و دادن سود اقتصادی به صاحبان آنها، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری می‌کنند و این ابتکار را ترویج می‌دهند . پس برند خود را ثبت کنید

قوانین ثبت برند

قوانین حفاظت برند و ثبت علائم تجاری همچنین مانع از تلاش‌های رقبای غیرمنصف، مثل متقلبان،‌ برای استفاده از برند ثبت شده مشخص به منظور فروش محصولات و ارائه خدمات نامرغوب یا متفاوت می‌شوند .این نظام ( ثبت برند ,ثبت لوگو , ثبت ارم , ثبت برند , ثبت علائم تجاری) ، آگاهی و امکان سرمایه‌گذاری جهت تولید و فروش کالاها و خدمات را در منصفانه‌ترین شرایط ممکن به مردم می‌دهد و از این راه تجارت بین‌المللی را تسهیل می بخشد

مقالات سایت ایران برند

برخی از مقالات سایت ایران برند

 • علامت تجاری و عدم استفاده از آن

 • طرح علامت تجاری

 • نوع استفاده از علامت تجاری

 • بهره کشی از علامت تجاری

 • ثبت علامت تجاری و تغییر مالکیت آن

 • علائم تجاری و ثبت آنها

 • نقش  برند و راهنمای ثبت علائم تجاری

 • تجمع کارکنان گرد علامت تجاری

 • هدف از ثبت علامت چیست

 • دامنه محافظت علامت تجاری

 • ثبت برند در ایران

 • نکات طراحی و انتخاب علامت

 • تاریخچه و جزئیات مرتبط با  ثبت برند در ایران

 • مراحل تجدید علامت تجاری

 • مدیریت علامت تجاری

 • علامت تجاری و برند ثبت شده در ایران چه کاری انجام می دهد؟

 • عدم ایجاد علامت تجاری اشتباه در نظر مشتری

 • دلایل حمایت از علائم تجاری

 • علایم تجاری

 • نام تجاری و ماهیت حقوقی آن

 • علائم تجاری و اشکال مختلف آن

 • علامت های تجاری ممنوع۱

 • ابطال ثبت برند

 • نقض علامت تجاری گروهی

 • درخواست ابطال  ثبت برند علامت تجاری گروهی

 • علائم تجاری گروهی

 • استقلال و ابطال برند و علائم تجاری

 • علامت تجاری و نام دامنه

 • علامت تجاری و اسامی تجاری

 • علامت تجاری و شرایط ابطال برند چیست ؟

 • مدت اعتبار ثبت  برند و علامت تجاری

 • استفاده عملی از علامت

 • ثبت علائم تجاری و دلایل اصلی رد تقاضا

 • روش های ارزشگذاری برند

 • اهداف ثبت برند و علامت تجاری

 • طرح جدید و خلاقانه و تأثیر برکسب و کار

 • عام شدن علامت یا ژنریک

 • برند محلی،منطقه ای، ملی

 • ثبت برند جهانی

 • انتقال علامت در قالب عقد وثیقه

 • با برند متمایز شوید

 • ثبت علامت تجاری و اعتراض به آن

 • انتشار ثبت علامت

 • علامت تجاری و تقلب در عرضه کالا

 • علائم تجاری و استفاده از آن

 • ثبت علائم تجاری

 • نام تجاری شرکت

 • ثبت علامت صوتی

 • ضمانت اجرای حقوقی علامت

 • حق انتقال علامت تجاری

 • علائم تجاری غیر قابل ثبت

 • ۸ روش برای برندسازی کسب و کار

 • علامت ملی و بین المللی

 • کارکرد علامت تجاری

 • برند (نما نام )

 • انواع نام های برند

 • نمایندگی تجاری و وکالت

 • انتقال اظهارنامه علامت تجاری

 • شرط عدم گمراهی علامت

 • علامت تاییدی یا تضمینی

 • علامت تجاری و طرح صنعتی

 • علامت تجاری و علامت کارخانه

 • علامت تجاری و علامت صنعتی

 • نقض علامت تجاری

 • تغییر در علامت

 • اجازه بهره برداری از علامت تجاری

 • تبلیغات علائم تجاری

 • عدم استفاده از علامت ثبت شده

 • ثبت خارجی علامت

 • تفاوت نام تجاری و علامت تجاری

 • ثبت علائم تجاری و حمایت از علامت

 • بهره برداری از علامت تجاری

 • علامت جمعی

 • نقل وانتقال برند و علامت تجاری

 • هزینه  انتقال برند و ثبت علامت تجاری

 • قوانین انتقال علامت تجاری و برند

 • علامت تجاری و اختراع

 • نام تجاری فانتزی

 • صحت در علائم تجاری

 • انتخاب نام تجاری

 • علامت های تجاری ممنوع

 • خصوصیات یک نام تجاری

 • علائم تجاری غیر قابل ثبت

 • تاریخچه علامت تجاری

 • قوانین ثبت علامت تجاری تصویری

 • نام گذاری برای شرکت تجاری

 • علامت تجاری توصیفی

 • حذف علامت تجاری ثبت شده

 • انتقاد از علامت تجاری

 • علائم  و برندغیرقابل ثبت

 • حمایت از نام تجاری

 • ثبت برند و سازمان جهانی تجارت

 • کدام نوع از نشانه ها و برند ها  قابل ثبت است؟

 • طبقات قابل ثبت در علامت تجاری

 • علامت تجاری و برند غیر قابل ثبت در ایران

 • فرایند لغو علامت و اثر آن

 • طبقه بندی علامت تجاری

 • علامت تجاری و نام تجاری

 • شمایل برند قابل ثبت

 • انواع علامت تجاری و برند قابل ثبت